90 proc. naszego czasu spędzamy w pomieszczeniach. Powietrze, którym oddychamy w może zawierać zanieczyszczenia powietrza – mikroskopijne szkodliwe cząsteczki niewidoczne dla ludzkiego oka:  zanieczyszczenia miejskie, czy cząstki stałe i pyłki, które mogą przedostać się do pomieszczeń.

Ze względu na fakt, że nowoczesne domy są coraz bardziej szczelne, zgodnie wymogami w zakresie efektywności energetycznej, zanieczyszczenia powietrza mogą być zatrzymywane w pomieszczeniach, a cyrkulacja powietrza może zostać zaburzona.

Nowy automatycznie i dokładnie oczyszczają powietrze w całym pomieszczeniu, pochłaniając gazy i 99,95 proc. drobnych cząsteczek o wielkości do 0,1 mikrona.

W firmie Dyson projektujemy urządzenia dla prawdziwych ludzi i prawdziwych domów, tworząc technologię, która doskonale sprawdza się w warunkach laboratoryjnych, ale – co ważniejsze – która działa zgodnie z założeniami w realnych warunkach. Aby móc oczyszczać powietrze w domach, oczyszczacz potrzebuje czegoś więcej niż tylko filtra. Musi automatycznie wykrywać zanieczyszczenia, pochłaniać gazy i drobne cząsteczki, a także rozprowadzać czyste powietrze po całym pomieszczeniu. Wszystkie te czynności wykonuje oczyszczacz powietrza Dyson Pure Coo, co czyni go jedynym takim urządzeniem, które dokładnie oczyszcza powietrze w całym pomieszczeniu – mówi Paul Dawson, wiceprezes Dyson i szef działu Health and Beauty.

Źródła zanieczyszczeń w domu to:

 • Zanieczyszczenia powietrza z zewnątrz, takie jak pyłki drzew, szkodliwe cząsteczki czy zanieczyszczenia miejskie mogą dostać się do domu i pozostać w nim na dłużej.
 • Kominki i piece opalane drewnem mogą emitować szkodliwe cząsteczki podczas palenia.
  Pyłki: Rośliny i kwiaty mogą uwalniać mikroskopijne pyłki do powietrza.
 • Sierść i inne zanieczyszczenia pochodzące od zwierząt domowych: Koty, psy oraz inne zwierzęta domowe mogą roznosić po domu te mikroskopijne zanieczyszczenia.
 • Świece zapachowe: Niektóre substancje chemiczne zawarte w świecach zapachowych mogą uwalniać benzen i formaldehyd podczas palenia.
 • Pianka w meblach: Pianka znajdująca się w meblach może uwalniać formaldehyd.
 • Farby: Niektóre farby mogą zawierać lotne związki organiczne, które są uwalniane jako gazowe związki chemiczne, gdy farba wysycha, a potencjalnie nawet przez cały okres jej użytkowania.
 • Odświeżacze powietrza: Niektóre domowe odświeżacze powietrza mogą zawierać lotne związki organiczne i benzen, które mogą być emitowane do powietrza wraz z zapachem podczas rozpylania.
 • Kuchenki gazowe i inne urządzenia kuchenne mogą emitować opary, nieprzyjemne zapachy i szkodliwe cząsteczki.
 • Środki czyszczące: Domowe środki czyszczące mogą zawierać benzen i emitować opary i nieprzyjemne zapachy.
 • Dywany, dywaniki i podłogi: Niektóre dywany, dywaniki i podłogi oraz ich materiały podkładowe mogą emitować formaldehyd zarówno gdy są nowe, jak i potencjalnie przez cały okres ich użytkowania.

W styczniu 2018 r. chiński Związek Przemysłowy na rzecz Standardów i Technologii Urządzeń Gospodarstwa Domowego (Household Appliance Standard and Technology Industry Alliance) wprowadził pierwszą akredytację dla inteligentnych oczyszczaczy powietrza, uwzgledniającą metody testowania opracowane w kampusie technologicznym Dyson w Wielkiej Brytanii.

Dyson jest pierwszą firmą, która testuje swoje urządzenia zgodnie z tym nowym standardem.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA