Utrica przekazuje maseczki ochronne dla medyków. 110 tys. maseczek trafi do pracowników służby zdrowia, walczących z pandemią COVID-19. Środki ochronne otrzymają 22 placówki na terenie całej Polski.

To działanie Urtica Sp. z o.o., podjęte w ramach akcji „Pomagamy szpitalom”. Maseczki ochronne dla medyków jest wsparciem placówek medycznych w czasie pandemii koronawirusa.

Do walki z COVID-19 powołano szpitale jednoimienne i utworzono specjalne oddziały zakaźne. Lekarze i pielęgniarki w pierwszej kolejności potrzebują środków ochrony osobistej, m.in. rękawiczek, kombinezonów, czy przyłbic. W ramach akcji “Pomagamy Szpitalom”, do 22 placówek medycznych w całej Polsce trafiło po 5 tys. maseczek dla medyków, które przekazała spółka Urtica. Dystrybucją zajęła się firma Pharmalink, na co dzień świadcząca usługi logistyczne dla branży farmaceutycznej.

Od niespełna 30 lat naszą misją jest dostarczanie leków tam, gdzie są najbardziej potrzebne. W obecnej sytuacji to właśnie środki ochronne, w tym fartuchy, płyny dezynfekujące czy maseczki, decydują o bezpieczeństwie pracowników medycznych. Tym samym, stanowią o życiu będących pod ich opieką pacjentów. W nieco innej więc formie, ale nadal chcemy wspierać tych, którzy dbają o zdrowie całego społeczeństwa – mówi Tomisław Bensari, prezes Urtica Sp. z o.o., jednego z największych dystrybutorów leków w kraju.

Mimo napływającej z całego kraju pomocy, lista potrzeb placówek medycznych jest wciąż ogromna. Firmy i instytucje, które chcą włączyć się w akcję, mogą zadeklarować wybraną przez siebie formę wsparcia za pośrednictwem platformy komunikacyjnej

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA