PZU Zdrowie przejmie spółkę Tomma Diagnostyka Obrazowa – zapowiedziała prezes Julita Czyżewska. Dodała, że dzięki przejęciu ubezpieczyciel będzie mógł m.in. testować innowacje, które będą wsparciem publicznej służby zdrowia.

Wniosek o zgodę na przejęcie przez PZU Zdrowie 100 proc. akcji w spółce Tomma Diagnostyka Obrazowa (oraz pośrednio 100 proc. udziałów w spółek: „Bonus-Diagnosta” i Asklepios Diagnostyka) wpłynął do UOKiK 30 października br.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na przejęcie spółki Tomma przez PZU Zdrowie. Zgoda w tej sprawie już do nas dotarła. w ciągu tygodnia nastąpi finalizacja przejęcia – informuje rzeczniczka UOKiK, Małgorzata Cieloch.

Należąca go Grupy PZU firma PZU Zdrowie ma 130 własnych i 2200 partnerskich placówek medycznych w niemal 600 miastach w Polsce. Współpracuje z kilkudziesięcioma szpitalami i ponad połową aptek w kraju; pomoc oferuje prawie 2000 lekarzy przeszło 50 specjalizacji. W sierpniu br. PZU Zdrowie otworzył pierwsze gabinety stomatologiczne.

Do tej pory spółka nie miała diagnostyki, a bez takich usług nie ma szans na pełną profilaktykę, która jest kluczowym standardem w opiece zdrowotnej. Dzięki przejęciu firmy Tomma, spółka PZU Zdrowie będzie mogła też testować różne innowacje, które będą później wsparciem publicznej służby zdrowia. Nie będą tylko wsparciem dla systemu prywatnego, bo Tomma jest również dostawcą dla systemu publicznego – posiada kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia – ocenia prezes Czyżewska.

Firma Tomma Diagnostyka Obrazowa działa na rynku usług medycznych od 1991 r. Świadczy usługi w ponad 30 pracowniach na terenie całego kraju, oferując głównie badania rezonansu magnetycznego oraz tomografii komputerowej.

Red. (źródło: PAP)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA