Synektik i Genomtec chcą współpracować przy komercjalizacji testów na SARS-CoV-2. Rozważa się też inwestycję. Synektik zawarł z firmą Genomtec list intencyjny.  Podpisanie umowy o współpracy ma nastąpić do 30 lipca.

List intencyjny Synektik i Genomtec dotyczy współpracy przy komercjalizacji testów genetycznych w kierunku SARS-CoV-2. W grę wchodzi ewentualnie inwestycja kapitałowej w spółkę.

Genomtec opracował i produkuje testy umożliwiające identyfikację wirusów w materiale wyizolowanym od pacjenta w czasie 20 minut. Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami Synektik miałby być wyłącznym dystrybutorem testów na terenie Polski z możliwością rozszerzenia współpracy o ich dystrybucję na innych rynkach.

– Równocześnie spółka jest zainteresowana nawiązaniem długoletniej współpracy z Genomtec. Dopuszcza współfinansowanie prowadzonych przez Genomtec prac badawczo-rozwojowych nad innowacyjnymi rozwiązaniami z obszaru biologii molekularnej – napisano w komunikacie.

Do 21 lipca Synektik ma przeprowadzić badanie due diligence Genomtec. Jego wyniki, wraz z innymi czynnikami, będą stanowić podstawę do decyzji w sprawie formy i zakresu ewentualnego finansowania projektów prowadzonych przez Genomtec.

Red. (źródło: PAP Biznes)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA