Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa mają do sprzedania duże działki w Warszawie, a także maszyny i urządzenia. Dzięki nim Polfa Tarchomin zamierza finansować inwestycje w nowe leki.

Polfa Tarchomin ma zakłady zlokalizowane na prawym brzegu Wisły w Warszawie. Produkują one antybiotyki, leki CNS, działające na ośrodkowy układ nerwowy, m.in. psychotropowe, a także dermatologiczne, insulinę ludzką czy suplementy diety.

W latach 70. i 80. ubiegłego wieku monopol na produkcję leków w Polsce miały państwowe Polfy działające w kilkunastu miastach. Niemal wszystkie zostały sprywatyzowane. W rękach państwa nadal pozostaje jedna — Polfa Tarchomin.

Zakłady mają sporo gruntów, których sprzedaż może pomóc w sfinansowaniu programu inwestycyjnego spółki i zwiększeniu sprzedaży dzięki wprowadzeniu nowych leków oraz ekspansji na rynki zagraniczne. Ma też przeznaczone do sprzedaży maszyny i urządzenia.

Polfa Tarchomin jest jedną z najstarszych firm farmaceutycznych w Europie. Działa na rynku od 1823 r. Obecnie zatrudnia ponad 1150 osób, które pracują w warszawskiej fabryce. Większościowym właścicielem jest Skarb Państwa (85,69% udziału), pozostałe udziały posiadają pracownicy.

Zakład ma 30 linii produkcyjnych, wytwarza 50 produktów w ponad 120 różnych formach.
Polfa Tarchomin produkuje leki w czterech podstawowych klasach terapeutycznych: antybiotyki i leki przeciwgruźlicze, insuliny ludzkie, leki psychotropowe, leki dermatologiczne. Zakład specjalizuje się w produkcji leków na receptę (Rx), które są głównie stosowane w szpitalach. Jest jednym z najważniejszych producentów iniekcyjnych antybiotyków, jej udział w rynku szpitalnym wynosi 48%.

Firma produkuje również Aktywną Substancję Farmaceutyczną (API). Obecnie zakład posiada certyfikaty GMP dla produkcji biosyntetycznej, wysokooczyszczonej insuliny ludzkiej. Produkowane formy sterylne to: proszki do sporządzania roztworów i zawiesin, liofilizaty oraz formy płynne (roztwory, zawiesiny). Formy niesterylne to: tabletki powlekane, kapsułki, proszki, granulaty do sporządzenia roztworów lub zawiesin, żele, kremy, maści, aerozole dermatologiczne.

Red. (źródło: PAP, Polfa Tarchomin)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA