Pierwszy pacjent otrzymał preparat SEL24 w ramach badania I/II fazy klinicznej prowadzonego w ośrodku klinicznym w Stanach Zjednoczonych. SEL24 jest nowym, badanym lekiem przeciwnowotworowym firmy Selvita, przeznaczonym do leczenia opornej postaci ostrej białaczki szpikowej.

SEL24 będzie przeznaczony dla pacjentów z nawrotową lub oporną na leczenie postacią ostrej białaczki szpikowej (acute myeloid leukemia – AML). W leczeniu tego nowotworu głównym celem jest uzyskanie remisji lub znaczące wydłużenie życia chorego.

– Podanie SEL24 pacjentom stanowi precedens w historii naszej branży biotechnologicznej. Prawdopodobnie jako pierwsza polska firma rozpoczęliśmy w Stanach Zjednoczonych badania kliniczne leku, który od zera powstał w krajowym laboratorium badawczym – mówi dyrektor naukowy i wiceprezes Selvity, dr Krzysztof Brzózka.

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Od 2011 r. Selvita była notowana na rynku NewConnect, zaś w grudniu 2014 r. przeniosła notowania na rynek główny Giełdy Papierów Wartoścuiowych w Warszawie.

Red. (źródło: forsal.pl, Selvita)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA