Osobę z wysoką gorączką i z podejrzeniem zakażenia wywołanego przez koronawirus przyjęto na Szpitalny Oddział Ratunkowy Nowego Szpitala w Olkuszu w woj. małopolskim.

Wyniki badań chorego pojawią się w terminie ok. 48 godzin. Szpital podjął czynności w celu zabezpieczenia przed rozprzestrzenianiem choroby powodowanej przez koronawirus.

Pacjent z Chin trafił na SOR przy Nowym Szpitalu w Olkuszu 31 stycznia wieczorem. O godz. 21 pod placówką medyczną pojawiły się policyjne radiowozy. Niedługo potem pacjenta  przetransportowano ambulansem na oddział zakaźny szpitala w Krakowie.

– Pacjent trafił do izolatki przygotowanej specjalnie dla osób z podejrzeniem choroby wysoko zakaźnej. Wszystko według wdrożonych procedur, które są zgodne z wytycznymi WHO. Następnie zostanie poddany badaniom w celu wykluczenia lub potwierdzenia obecności koronawirusa – mówi Maria Włodkowska, rzecznik prasowy Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Według informacji Kraków Nasze Miasto, pacjentem jest 46-letni mieszkaniec Olkusza. W ostatnich dniach przebywał on w Chinach. 31 stycznia w południe wylądował w Balicach.

Na temat sytuacji w olkuskim szpitalu wypowiedział się starosta powiatowy Bogumił Sobczyk.

Szanowni Państwo, w związku z licznymi pytaniami i niepokojem chciałbym Państwa poinformować i uspokoić. Faktem jest, że dzisiaj w godzinach wieczornych zgłosił się do olkuskiego SOR-u pacjent zamieszkały w Olkuszu, który powrócił z Chin. Ze względu na zgłaszane przez niego dolegliwości w celu wykluczenia podejrzenia zarażeniem nowym koronawirusem został on przewieziony do obserwacji i diagnostyki do specjalistycznej jednostki – zgodnie z procedurami. Olkuski SOR funkcjonuje już jak dotychczas. Pozostaję w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi i medycznymi. Proszę o zachowanie spokoju – poinformował  na Facebooku Bogumił Sobczyk.


Red. (źródło: Kurier Olkuski)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA