Oddział neurologiczny szpitala powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu zawiesił działalność od 1 listopada br. Powodem zamknięcia placówki jest brak lekarzy. Do decyzji o wstrzymaniu działalności przygotowuje się też Brzeskie Centrum Medyczne.

Pacjenci, którzy przebywają na Neurologii szpitala powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu, są wypisywani lub przewożeni do innych lecznic. Zgodnie z przepisami, oddział jest zawieszony na dwa tygodnie. Brak lekarzy to poważny problem w regionie i przewiduje się, że termin ten może być przedłużany.

Z powodu braku lekarzy od września zawieszona jest funkcjonowanie oddziału pediatrycznego szpitala w Głubczycach. Do tej pory dyrekcji placówki nie udało się znaleźć lekarzy, którzy uzupełniliby niedobory kadrowe.

Do ograniczenia swojej działalności przygotowuje się Brzeskie Centrum Medyczne, które zmaga się z poważnymi problemami finansowymi. W ramach zaakceptowanego przez radę powiatu programu naprawczego ma zostać zamknięty oddział psychiatryczny, likwidacji ulegnie także bakteriologia w szpitalnym laboratorium oraz punkt nocnej i świątecznej pomocy medycznej w Grodkowie.

Red. (źródło: PAP)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA