Ewolucję od farmaceutyków po hotel przeszli Małgorzata i Maciej Adamkiewiczowie. To właściciele Grupy Adamed, firmy farmaceutycznej produkującej takie leki, jak: Urofuraginum, Lutezan, Nervomix, Oeparol. Ich majątek szacowany jest na 1,22 mld zł.

Adamkiewiczowie posiadają hotel Narvil, położony nad brzegiem Narwi, oddalony około 40 minut od Warszawy. Na gości czekają tu: 332 nowoczesne pokoje i apartamenty, spa, basen, strefa rozrywki, siłownie i 90 km oznakowanych ścieżek rowerowych. Żeglarze i motorowodniacy mogą natomiast korzystać z hotelowej przystani.

Także inne małżeństwo, zaangażowane w branżę farmaceutyczną, zdecydowało się zainwestować pieniądze w hotel. Katarzyna i Zbigniew Niemczyccy, właściciele Curtis Group zajmującej się m.in. produkcją parafarmaceutyków, posiadają hotel Bryza w Juracie. To jeden z pierwszych prywatnych ekskluzywnych hoteli w Polsce, nazywany oazą relaksu.

Na inwestycje w małą sieć hoteli zdecydowało się również małżeństwo Irena Szołomicka-Orfinger i Henryk Orfinger. Oboje są właścicielami marki kosmetycznej Irena Eris. Ich majątek “Forbes” szacuje na 505 mln zł. Do małżeństwa należą także Kosmetyczne Instytuty, oferujące zabiegi pielęgnacyjne i masaże, oraz Centrum Naukowo-Badawcze, w którym zespół biologów, farmaceutów, chemików, biochemików, biotechnologów i lekarzy dermatologów prowadzi badania na komórkach i modelach skóry.

Orfingerowie zbudowali hotelarskie imperium. Posiadają już trzy obiekty: Hotel SPA Krynica-Zdrój, Hotel SPA Wzgórza Dylewskie i Hotel SPA Polanica-Zdrój. Wszystkie oferują różnorodne zabiegi spa oraz bogate zaplecze konferencyjne z wykwintną i zdrową kuchnią.

Red. (źródło: biznes.interia.pl)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA