Bio-Rad wprowadza w Polsce test w kierunku COVID-19. Przyspiesza produkcję testu Platelia SARS-CoV-2 Total Ab. Wykrywa on przeciwciała przeciwko wirusowi wywołującemu COVID-19. Testy mają 100-proc. czułość diagnostyczną i swoistość na poziomie 99 proc. – informuje producent.

Bio-Rad Laboratories, Inc. to światowy lider na rynku produktów wykorzystywanych w badaniach w dziedzinie nauk przyrodniczych i diagnostyce klinicznej. Firma przyspiesza produkcję immunologicznego testu Platelia SARS-CoV-2 Total Ab. To test w kierunku COVID-19. Pomagają ustalić, czy w organizmie danej osoby obecne są przeciwciała przeciwko SARS-CoV-2.

Spółka Bio-Rad wprowadziła test na rynek pod koniec kwietnia. Wkrótce potem test uzyskał wydane przez FDA (Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków) zezwolenie na stosowanie w wyjątkowych przypadkach (Emergency Use Authorization – EUA). Był to pierwszy test przeznaczony do wykrywania ogółu przeciwciał, który uzyskał takie zezwolenie. Spełnił również wymagania dotyczące znaku CE dla Europy. Uzyskał ponadto zgodę Centre National de Référence w Paryżu na umieszczenie na liście testów serologicznych zalecanych przez rząd Francji do wykrywania SARS-CoV-2.

Przeciwciała IgG, IgM i IgA

Test Platelia SARS-CoV-2 Total Ab pomaga lekarzom ustalić, czy pacjent został zakażony wirusem SARS-CoV-2. W związku z tym stwierdza, czy pojawiła się odpowiedź immunologiczna. Wykrywa trzy rodzaje przeciwciał: IgG, IgM i IgA.

“Jest to podejście, które zapewnia wyższą czułość niż testy pozwalające na wykrycie obecności tylko jednej immunoglobuliny. Ocena kliniczna testu SARS-CoV-2 Total Ab wykazała swoistość diagnostyczną na poziomie ponad 99 proc. i czułość diagnostyczną na poziomie 100 proc. Badanie reaktywności krzyżowej wykazało swoistość na poziomie 100 proc. przy braku reaktywności wobec innych próbek interferujących, w tym koronawirusów innych niż CoV-2”.- informuje producent.

Przeprowadzane na szeroką skalę testy na obecność przeciwciał mogą zapewnić pełniejszy obraz wskaźników zakażeń i odporności, by pomóc pracownikom publicznej służby zdrowia w staraniach na rzecz zmniejszenia liczby obostrzeń i lepszego zarządzania potencjalną drugą falą COVID-19.

– Test Platelia SARS-CoV-2 Total Ab pomoże w diagnostyce COVID-19 i przeprowadzaniu badań przesiewowych. W przeciwieństwie do metody polegającej na wykrywaniu wyłącznie przeciwciał IgG, wykrywanie ogółu przeciwciał pozwala na skuteczniejszą diagnostykę u większości pacjentów osiem dni po wystąpieniu objawów – mówi Jean-François Mouscadet, zastępca wiceprezesa, R&D w Clinical Diagnostics Europa.

Test Platelia SARS-CoV-2 Total Ab można wykonywać manualnie lub z wykorzystaniem zautomatyzowanej platformy do badań immunologicznych. Takiej, jak system EVOLIS firmy Bio-Rad, który zapewnia dużą wydajność i możliwość śledzenia próbek.

Bio-Rad Laboratories, Inc. jest światowym liderem w opracowywaniu, produkcji i sprzedaży innowacyjnych produktów wykorzystywanych w badaniach w dziedzinie nauk przyrodniczych i diagnostyce klinicznej. Klientami firmy są uniwersytety i instytucje badawcze, szpitale, laboratoria publicznej służby zdrowia i komercyjne, podmioty biotechnologiczne i farmaceutyczne, a także laboratoria, które zajmują się bezpieczeństwem żywności i jakością środowiska. Bio-Rad, którą założono w 1952 r., ma swoją siedzibę w miejscowości Hercules w stanie Kalifornia. Obecnie zatrudnia ponad 8100 pracowników na całym świecie. Przychody spółki w 2019 r. przekroczyły 2,3 mld dol.

Red. (źródło: Bio-Rad)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA