Merck włączył się do inicjatywy Fundacji Billa i Melindy Gatesów. Współpraca firm z obszaru ochrony zdrowia oraz life science z fundacją ma na celu przyspieszenie rozwoju, produkcji i dostarczenia szczepionek oraz metod diagnostyki i leczenia COVID-19.

W ramach walki z epidemią COVID-19, koncern Merck przystąpił do badania SOLIDARITY, prowadzonego przez Światową Organizację Zdrowia. Inicjatywa ma na celu analizę potencjalnych metod leczenia COVID-19 oraz wsparcia niezależnych badań. Koncern przekazał WHO 290 tys. jednostek interferonu beta-1a do wykorzystania w prowadzonym przez organizację globalnym badaniu.

Merck nawiązał także współpracę z Instytutem Jennera, należącym do Uniwersytetu Oxford. Zainicjował on prace nad produkcją na skalę masową swojej szczepionki kandydackiej ChAdOx1 nCoV-19.

W Polsce Merck na realizowany obecnie plan wsparcia walki z COVID-19 planuje przeznaczyć ponad ćwierć miliona złotych.

Zbiórka Fundacji Siepomoga

Jedną z inicjatyw wspieranych przez Merck w Polsce jest zbiórka Fundacji Siepomaga. Fundacja zbiera środki na pomoc dla szpitali w zakresie zakupu niezbędnych środków ochrony osobistej i sprzętu medycznego do walki z koronawirusem. Do tej pory, dzięki zbiórce, wsparcie otrzymało ponad 350 placówek medycznych w całej Polsce.

Merck pomaga szpitalom również bezpośrednio. Firma zadecydowała o wyasygnowaniu specjalnego budżetu na udzielanie darowizn (środki finansowe i pomoc rzeczowa) organizacjom ochrony zdrowia, które zwróciły się z prośbami o wsparcie.

Inicjatywy pracowników

Podobną pomoc firma zapewnia dwóm domom dziecka. Dla tych placówek firma organizuje środki ochronne oraz materiały pierwszej potrzeby, z których korzystają dzieci oraz ich opiekunowie.

Nie brakuje również inicjatyw ze strony pracowników. W 2018 r., kiedy firma obchodziła 350 lat działalności, zainicjowano akcję, w ramach której pracownicy i ich rodziny każdego roku biorą udział w biegu charytatywnym, spacerze lub jeździe na rowerze. Po „uzbieraniu” określonej liczby kilometrów Merck przekazuje na wybrany cel odpowiednią kwotę. W tym roku Zespół Merck Runners zasugerował, aby cały budżet, awansem, przeznaczyć na walkę z Covid-19.

Innym przykładem jest zorganizowana przez pracowników zbiórka pieniędzy pod hasłem „Razem w Koronie” na rzecz zakupu niezbędnych środków ochrony osobistej dla szpitali. Klikając tutaj mogą cały czas dołączyć do niej wszyscy chętni.

Lokalna społeczność we Wrocławiu

Wsparcie finansowe Merck dociera również na Dolny Śląsk. Wrocławskie Centrum Usług Wspólnych wspiera społeczność lokalną, pomagając Fundacji Pomocy Dzieciom „Pociecha”. Z powodu wprowadzonych ograniczeń podopieczni fundacji nie mogą spożywać posiłków na miejscu. Pomoc będzie przeznaczona nie tylko na samo wyżywienie, ale również transport, dzięki któremu jedzenie może być dowożone do domów dzieci.

Wsparcie otrzymują także Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci oraz Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta, m.in. na zakup środków ochrony osobistej, niezbędnych do funkcjonowania tych placówek.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA