Medinice, polska spółka z branży technologii medycznych, pozyskała w ramach oferty prywatnej akcji 7,4 mln zł brutto na rozwój technologii medycznych z zakresu kardiologii i kardiochirurgii.

Oferta spółki Medinice spotkała się z dużym zainteresowaniem inwestorów.

Udane podwyższenie kapitału przybliżyło nas do przejścia na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Będziemy dążyli do tego, aby w ciągu kilku kwartałów rozpocząć przygotowania do przeniesienia na główny rynek GPW – mówi Sanjeev Choudhary, prezes Medinice.

W portfolio Medinice znajduje się obecnie 12 projektów z obszaru interwencyjnej kardiologii i kardiochirurgii.

Największą uwagę będziemy skupiali na naszych trzech priorytetowych projektach: elektrodzie MiniMax, krioaplikatorze CoolCryo oraz opasce uciskowej PacePress – wyjaśnia Choudhary.

W ramach projektów MiniMax i CoolCryo w najbliższych kwartałach przeprowadzone zostaną badania przedkliniczne na zwierzętach. Spółka liczy, że po udanym zakończeniu tego etapu “wartość projektów wyraźnie wzrośnie”. Elektroda MiniMax ma być pierwszą na świecie elektrodą “2 w 1” posiadającą funkcje diagnostyczne i lecznicze, która będzie używana bez szkodliwej fluoroskopii. Natomiast CoolCryo to kriopalikator do wykonywania małoinwazyjnych chirurgicznych zabiegów krioablacji kardiochirurgicznej.

PacePress to opaska uciskowa, której celem jest zmniejszenie ryzyka wystąpienia krwiaka w miejscu implantacji urządzeń wykorzystywanych w elektroterapii serca. W przypadku tego projektu pozyskane z emisji środki pozwolą na sfinansowanie badań klinicznych, a następnie podjęcie kolejnych kroków w kierunku komercjalizacji rozwiązania.

Łącznie firma Medinice posiada blisko 40 patentów i zgłoszeń patentowych m.in. w Polsce, Europie, Stanach Zjednoczonych. W ostatnich miesiącach amerykańską ochronę patentową otrzymały rozwijane przez spółkę projekty: elektroda CathAIO oraz EP-Bioptom. Firma planuje ich dalsze rozwijanie, ponieważ “projekty, które posiadają amerykańskie patenty, automatycznie zwiększają wartość w oczach potencjalnych inwestorów i kontrahentów”.

Choroby sercowo-naczyniowe odpowiadają za około 30 proc. zgonów na świecie. Według prognoz rynek globalnej sprzedaży rozwiązań z obszaru technologii medycznych w kardiologii w najbliższych latach będzie rósł średnio o 6,5 proc., a w 2024 r. jego wartość ma osiągnąć poziom 72,6 mld dolarów. Według najnowszego raportu Citi sam rynek produktów elektrofizjologicznych ma rosnąć rocznie średnio o ponad 20 proc.

Red. (źródło: PAP)

Czytaj:

https://forumfarmaceutyki.pl/choroby-serca-10-zalecen-w-profilaktyce/

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA