Narodowy Fundusz Zdrowia oraz dostawcy usług z zakresu opieki medycznej Medicover i Lux Med szukają start-upów do współpracy przy wprowadzaniu cyfrowych rozwiązań w branży medycznej. Wyniki konkursu, który wytypuje zwycięskie firmy, zostaną ogłoszone 20 września podczas konferencji Forum e-Zdrowia.

Digital Health Hackathon, który odbędzie się w połowie września to konkurs dla mikro, małych i średnich firm, w tym start-upów gotowych do podejmowania wyzwań z obszaru e-zdrowia. Do udziału w Hackathonie mogą zgłosić się przedsiębiorstwa, które chcą nawiązać współpracę w obszarze cyfrowej transformacji w opiece zdrowotnej z NFZ-em, firmami Medicover i Lux Med.

Zadania, wybrane przez trzy podmioty oferujące w Polsce usługi opieki medycznej, dotyczą analityki danych z obszaru ochrony zdrowia, a także informatycznych rozwiązań, które będą wsparciem dla lekarza podczas wizyty pacjenta w gabinecie.

Zespoły konkursowe będą miały dwa dni na opracowanie swoich rozwiązań, które oceni jury złożone z ekspertów, przedstawicieli instytucji formułujących wyzwania oraz organizatorów.

Udział w Digital Health Hackathon ma być dla małych firm realną szansą na współpracę z kluczowymi instytucjami z obszaru zdrowia w Polsce. Dodatkowo w przypadku każdego z wyzwań zespoły konkursowe będą mogły zdobyć nagrodę finansową w wysokości 10 tys. zł.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 20 września 2019 r., podczas drugiego dnia konferencji Forum e-Zdrowia w Sopocie.

Zgłoszenia do udziału w Hackathonie przyjmowane są do piątku 6. września 2019 r.

Red. (źródło: PAP)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA