Kumulacja grypy i koronawirusa jesienią będzie niebezpieczna – ostrzega Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas. Apeluje, aby zaszczepić się przeciwko grypie. Deklaruje, że będzie rekomendował szczepienie przeciwko koronawirusowi, gdy taka szczepionka będzie dostępna.

Kumulacja grypy i koronawirusa jesienią spowoduje falę nowych zakażeń. Szef GIS zwraca uwagę, że na razie nie wiadomo, kiedy dostępna będzie szczepionka na koronawirusa. Pracuje nad nią wiele instytucji.

– Szczepienia to największe dobrodziejstwo medycyny, zdrowia publicznego, to szansa na pokonanie tego nieszczęsnego wirusa. Będę rekomendował, żeby w Polsce był jak największy dostęp do szczepionek – deklaruje Jarosław Pinkas.

Ocenia, że istotne jest, by możliwie dużo osób zaszczepiło się przeciwko grypie. W latach ubiegłych odsetek osób, który im się poddawały, był jego zdaniem zbyt mały. Tymczasem kumulacja grypy i koronawirusa jesienią będzie bardzo niebezpieczna.

30 lipca odnotowano rekordową liczbę 615 nowych, potwierdzonych wynikami badań laboratoryjnych, zakażeń koronawirusem. Łączna liczba potwierdzonych przypadków to ponad 45 tys. 1709 osób zmarło.

Red. (źródło: PAP)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA