Gedeon Richter udzielił gwarancji dla obligacji zamiennych wyemitowanych przez spółkę Prima-Temp Inc. W zamian otrzyma wynagrodzenie w wysokości 5 mln USD. Transakcja nastąpiła po podpisaniu przez obie firmy umowy licencyjnej i dystrybucyjnej.

Umowa licencyjna i dystrybucyjna na wyłączność zawarta przez Gedeon Richter pod koniec 2017 r. z Prima-Temp ma na celu wprowadzenia jej nowatorskiego wyrobu medycznego Ayola (w USA pod marką Priya) na rynek globalny, z wyłączeniem Kanady i Stanów Zjednoczonych. Umowa została poprzedzona nabyciem mniejszościowego pakietu udziałów o wartości 5 mln USD.

Wsparcie finansowe Prima-Temp jest wyraźnym znakiem naszego zaangażowania w sprawy naszego partnera i dowodem zaufania do opracowywanego produktu. Naszym zdaniem płodność kobiet jest najważniejszym rynkiem w dziedzinie ginekologii, która stanowi nasz główny obszar działalności. Zwiększając swoje zaangażowanie, spodziewamy się dalszych postępów zarówno w tym ważnym segmencie rynku, jak i w dziedzinie cyfrowych wyrobów medycznych – mówi Gábor Orbán, dyrektor generalny spółki Gedeon Richter.

Ayola/Priya to pierścień dopochwowy umożliwiający prognozowanie owulacji. Mierzy temperaturę ciała kobiety co sześć minut, a co dwie godziny wysyła dane bezpośrednio do smartfona poprzez połączenie bezprzewodowe. Dane zostają przesyłane do chmury, gdzie są przechowywane i analizowane w oparciu o zastrzeżony algorytm Prima-Temp. Pierścień nie zawiera żadnej substancji czynnej, a jedynie czujnik temperatury. Urządzenie wykrywa subtelne zmiany ciepła przed owulacją i wysyła powiadomienie na telefon. Zapewnia to ciągły przepływ danych, co jest pomocne w doprowadzeniu do zapłodnienia.

Red. (źródło: Gedeon Richter)

Czytaj:

https://forumfarmaceutyki.pl/ranking-firm-farmaceutycznych-grudzien-2017/

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA