Ponad milion Włochów zachorowało już na grypę od początku tego sezonu. Służba zdrowia poinformowała, że przekroczony został próg wyznaczający początek fazy epidemii. Epidemia grypy objęła cały kraj.

Liczba zachorowań rośnie – informują włoskie służby medyczne. W tygodniu od 9 do 15 grudnia zanotowano ponad 200 tys. nowych przypadków grypy. To epidemia grypy.

Z monitoringu jej przebiegu, prowadzonego przez Krajowy Instytut Zdrowia wynika, że najwięcej zachorowań zanotowano wśród dzieci w wieku do 5 lat.

Najbardziej grypa dotknęła regiony: Piemont, Lombardia, Trydent, Emilia-Romania, Umbria i Marche. Zbliża się szczyt zachorowań – ostrzegają lekarze.

Według wcześniej przedstawionych prognoz w sezonie grypowym 2019/2020 we Włoszech zachoruje mniej osób niż w ciągu dwóch poprzednich, gdy notowano po 9 mln przypadków. Najwięcej od 15 lat.

Jednak tegoroczne odmiany wirusa atakują mocniej i przebieg choroby może być cięższy niż w poprzednich sezonach. Najpoważniejszymi komplikacjami zagrożone są osoby starsze, które mają osłabiony układ odpornościowy.

Red. (źródło: PAP)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA