Dzieci pokłuły się igłami strzykawek znajdujących się w worku przy śmietniku jednej z przychodni stomatologicznych w Bydgoszczy. Badania lekarskie nie wykazały zakażenia.

Zdarzenie miało miejsce 1 września. Dzieci pokłuły się igłami strzykawek – to troje dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Wszystkie trafiły na badania do szpitala. Prowadzone jest postępowanie w kierunku art. 160 Kodeksu karnego, czyli przestępstwa narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu zagrożonego karą do trzech lat pozbawienia wolności. Nasi funkcjonariusze byli na miejscu, przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli dowody, m.in. strzykawki – informuje podkom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Dzieci przeszły w szpitalu kilkudniowe badania, które nie wykazały żadnych infekcji ani zakażeń. Policjanci o znalezisku poinformowali Sanepid.

O sprawie 4 września została powiadomiona Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bydgoszczy, a następnego dnia inspektorzy przeprowadzili kontrolę. Sprawdzili kontener na odpady komunalne i natrafili na worek czerwony z odpadami medycznymi. W worku znajdowały się m.in. waciki, szklane ampułki po preparatach do znieczuleń, plastikowe kubki i rękawiczki jednorazowe – informuje rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Olga Radkiewicz.

Na dyrektora jednego z podmiotów świadczących usługi medyczne został nałożony mandat karny w wysokości 500 zł. Zgodnie z przepisami odpady medyczne powinny być przekazane do spalenia.

Red. (źródło: PAP)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA