Biomed-Lublin wypowiedział Biotonowi umowę o współpracy w zakresie dystrybucji i promocji produktu Distreptaza. Przyczynami rozwiązania umowy był brak realizacji przez Bioton zamówień produktu leczniczego.

Umowa między firmami Biomed-Lublin i Bioton zakładała realizację określonej wielkości zamówień produktu leczniczego Distreptaza. Według informacji, zamówienia były mniejsze niż minimalny miesięczny limit zamówień określony dla trzech pierwszych miesięcy roku 2020 r.

Dodatkową przyczyną zerwania umowy było “naruszenie przez Bioton istotnych postanowień umowy”.

Z tytułu poniesionej szkody Biomed zażądał od Biotonu odszkodowania w kwocie 1,31 mln zł. Jak podano, nie wyczerpuje to wszystkich potencjalnych roszczeń spółki.

Pomimo braku sprzedaży Distreptazy do Biotonu w I kwartale 2020 roku, spółka osiągnęła pozytywne wyniki za ten okres. Sprzedaż rok do roku wzrosła o ponad 6 proc., a zysk netto wzrósł z 207 tys. zł do 1096 tys. zł.

Biomed ocenia, że mniejsze zamówienia pozostają bez wpływu na przyszłe wyniki. Wstępnie wytypowano bowiem już inne kanały dystrybucji, a krótkoterminowo spółka planuje sprzedaż produktu własnymi siłami.

Red. (źródło: PAP Biznes)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA